Izvor: Blic, 25.Apr.2002, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Svedočio Mirko Marjanović
Svedočio Mirko Marjanović
BEOGRAD - Mirko Marjanović, predsednik Kompanije 'Progres' i bivši srpski premijer, svedočio je juče sat i po pred istražnim sudijom Drugog opštinskog suda u postupku koji se zbog nesavesnog rada vodi protiv Živke-Cice Knežević, bivšeg generalnog sekretara Republičke vlade i člana Komisije za stambena pitanja Vlade Srbije, i Branislava Ivkovića, nekadašnjeg predsednika Komisije i isključenog člana SPS.
Istraga je pokrenuta >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << zbog sumnje da su Ivković i Kneževićeva, tokom 2000. godine nesavesno postupali u službi čime je nastala šteta za budžet Srbije. Oni su, navodno za potrebe Vlade, raseljavali stanare u Užičkoj 36, zbog čega su kupljeni stanovi u Kolarčevoj 5, za više od sedam miliona dinara i Gandijevoj 139, za više od dva miliona dinara. Sumnja se i da su raseljenim osobama iz budžeta bespovratno isplatili preko tri miliona dinara, kao i da su na ime kapare za stan namenjen za raseljavanje, na Banjičkom vencu 30 a, iz budžeta isplatili preko 14 miliona dinara.
Kako je 'Blic' nezvanično saznao, Marjanović je juče rekao da je odbio vilu kada je saznao kolika sredstva treba u nju da se ulože.
K. K.












