Izvor: Blic, 28.Feb.2017, 13:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sutra kiša i pad temperature
U Srbiji se sutra očekuje naoblačenje sa kišom, padom temperature i pojačanim severozapadnim vetrom prvo u severozapadnim a tokom dana i ostalim krajevima zemlje, saopštio je Republički hidrometeorloški zavod.
Na višim planinama sneg. Posle podne na severu, uveče i tokom noći i u ostalim krajevima prestanak padavina i razvedravanje.
Duvaće umeren, povremeno i jak vetar, pre podne južni i jugoistočni, posle podne u skretanju na severozapadni. Jutarnja temperatura >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << od četiri do 12, najviša dnevna od 10 na severu do 17 na jugoistoku.
U Beogradu sutra oblačno i hladnije vreme, povremeno sa kišom. Kasno posle podne prestanak padavina a uveče i razvedravanje. Vetar umeren, povremeno i jak, pre podne jugoistočni, posle podne u skretanju na severozapadni. Jutarnja temperatura oko 12, najviša dnevna oko 14.
U Srbiji do nedelje pretežno sunčano i toplo, samo u četvrtak na severu promenljivo oblačno, uveče i tokom noći ponegde sa slabom kratkotrajnom kišom.
Biometeorološka prognoza za sredu, 1. mart 2017.
Biometeorološka situacija biće nepovolјna za većinu hroničnih bolesnika. Opreznost se savetuje osobama sa cerebrovaskularnim i respiratornim obolјenjima. Od meteoropatskih reakcija moguće su glavobolјa, neraspoloženje i bolovi u kostima.
Vremenska prognoza – 1. mart
Izvor: RTS, 28.Feb.2017
. Naoblačenje s kišom, padom temperature i pojačanim severozapadnim vetrom, na planinama sa snegom najpre će zahvatiti severne, a potom i ostale krajeve zemlje.







