Izvor: B92, 11.Nov.2003, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Studenti počeli štrajk glađu

Beograd -- Tri studentkinje Fakulteta političkih nauka provele su prvu noć bez hrane, dok je 20 studenata ponovo bilo tokom cele noći na ovom fakultetu, saopštili su u utorak studenti koji traže od uprave fakulteta uslovni upis u januaru 2004.godine. "Tri devojke počele su štrajk glađu. Da li ćemo dobiti upis u januaru, ili je dekanu i upravi svejedno što će se zdravstveno stanje ovih studentkinja pogoršati", stoji u saopštenju. Studenti navode da upravu ne interesuje kolika >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je prolaznost na ispitima, koliko je zastarela literatura iz koje studenti uče, "to što od nas traže da učimo po 1.000 strana napamet za ispit, da li ćemo imati para da platimo školarinu koja sada iznosi 55.000 dinara, a cena ispita je 400 dinara po ispitu". Studenti FPN obaveštavaju da se njihov štrajk nastavlja blokiranjem saobraćaja u ulici Vojvode Stepe od 14:00 do 15:00 časova.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.