Izvor: B92, 26.Okt.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šta poseduju funkcioneri
Beograd -- Predsednik Odbora za rešavanje sukoba interesa kaže da su svi državni funkcioneri dostavili izveštaj o imovinskom stanju.
Milovan Dedijer je izjavio da izveštaj nisu podnela tri funkcionera iz Vojvodine, a da je takav odziv na republičkom nivou usledio tek po pokretanju 27 postupaka jer pojedini funkcioneri izveštaj nisu dostavili u predviđenom roku.
Među funkcionerima koji nisu dostavili izveštaj, a protiv kojih je pokrenut postupak, je i gradonačelnik >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Niša Smiljko Kostić, kaže Dedijer i dodaje da je Odbor do sada pokrenuo 94 postupka za utvrđivanje povreda Zakona.
"Odbor radi na pokretanju postupaka protiv javnih funkcionera zbog nedozvoljene kumulacije, odnosno dupliranja funkcija, zbog čega su do sada pokrenuta 32 postupka. "Još nemamo podatke o dupliranju funkcija svih funkcionera, pa pozivam građane da pomognu i prijave takve slučajeve", kaže on.
Gradonačelnik Niša Smiljko Kosić je za B92 rekao da ne namerava da podnosi izveštaj odboru jer je on u intervuju jednim novinama izneo šta sve poseduje. "Smučilo mi se više da pričam šta sve posedujem, sudski veštaci su kontrolisali svu imovinu, pa neka odbor od njih traži podatke", kaže Kostić.





