Srpski novinari u poseti Kini

Izvor: RTS, 27.Nov.2016, 14:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpski novinari u poseti Kini

Delegacija novinara iz Srbije, koju čine generalni direktor RTS-a Dragan Bujošević i urednik Informativnog programa RTS Nenad Lj.Stefanović, urednik u RTS-u Bojan Brkić, vlasnik i urednik "Nedeljnika" Veljko Lalić, generalni sekretar UNS-a Nino Brajović i predsednik Izvršnog odbora UNS-a Petar Jeremić, od danas će boraviti u sedmodnevnoj poseti Kini.
Šestorica novinara odlaze na poziv kolega iz >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Kineskog međunarodnog radija (CRI) i Ministarstva za informisanje, štampu i film NR Kine, saopštilo je Udruženje novinara Srbije.
Novinari iz Srbije susrešće se sa predstavnicima Kineskog međunarodnog radija (CRI) u okviru kojeg radi i redakcija programa na srpskom jeziku, funkcionerima kineskog ministarstva informisanja, a posetiće i sedište vodeće kineske kompanije za onlajn trgovinu - Alibaba.
Ova poseta rezultat je dugogodišnje saradnje UNS-a i RTS-a sa CRI kao i sa nacionalnom kineskom televizijom CCTV. List "Nedeljnik" je nedavno uspostavio saradnju sa CRI, a tokom posete biće razgovora o unapređenju saradnje, navedeno je u saopštenju UNS.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.