Izvor: Glas javnosti, 29.Dec.2008, 07:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srbija - ukratko...
Motociklisti obradovali decu
UŽICE - Članovi Moto-kluba „Ere“ iz Užica obradovali su juče novogodišnjim paketićima punim slatkiša i igračaka mališane iz Doma za decu bez roditeljskog staranja „Petar Radovanović“. Obučeni kao Deda Mrazovi, motociklisti su najpre prošli krug ulicama grada gde su bili prava atrakcija, a onda su sa poklončićima na leđima stigli u Dom gde su dočekani uz mnogo radosti i oduševljenja štićenika ove ustanove. Novac za kupovinu >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << četrdesetak poklončića prikupili su članovi kluba, a uz mnogo zahvalnosti dece, „Erama“ su na ovom gestu pažnje zahvalili i čelni ljudi Doma „Petar Radovanović“.
Prva utakmica u novoj hali
GORNJI MILANOVAC - Prijemom za nekoliko stotina gostiju i revijalnom utakmicom između ženskih rukometnih klubova Metalac i Čačak predsednik opštine Gornji Milanovac Dražimir Marušić svečano je građanima opštine predao na upotrebu novu sportsku halu u čiju je izgradnju opština uložila 2,8 miliona evra.
Sportska hala čija je površina 2.150 metara kvadratnih i koja može da primi oko 1300 gledalaca, ubuduće će nositi naziv „Breza“ zbog toga, kako je objašnjeno, što je sportska hala namenjena pre svega mladima, a breza je drvo koje simbolizuje mladost, kao i zbog toga što je na mestu gde je izgrađena sportska hala nekada raslo mnogo breza.
Svečanom predajom sportske hale na upotrebu milanovačkim sportistima i mladima kojima će sportska hala biti i mesto okupljanja, konačno je u gradu stavljena tačka na višedecenijska prepucavanja koja su često korišćena i u političke svrhe oko izgradnje sportske hale.
Očuvanje identiteta
SOMBOR - Juče je održana redovna godišnja skupština Jevrejske opštine u Somboru. U izveštaju o radu predsednik, Saša Cvejin istakao je da je malobrojna jevrejska zajednica u Somboru koja broji 37 članova, postigla zapažene rezultate i bile su zastupljene sve sekcije. Vredno je zabeležiti podatak da somborski Jevreji izvanredno sarađuju sa Jevrejskim opštinama u Subotici, Zrenjaninu, a posle mnogo godina uspostavljena je tesna saradnja sa osječkom Židovskom općinom i učestali su susreti Sombora i Osijeka. Kako je naglasio Cvejin jedan od prioritetnih zadataka je očuvanje jevrejskog identiteta, negovanje tradicije i običaja. Na opšte zadovoljstvo članovi Jevrejske opštine u Somboru godinama obeležavaju verske praznike, a ovim svečanostima prisustvuju predstavnici ovdašnjih verskih zajednica i lokalne samouprave, uz konstataciju da saradnja funkcioniše na najbolji mogući način.















