Izvor: B92, 01.Sep.2006, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Smena na čelu KFOR-a

Priština -- Nemački general Roland Kater danas je preuzeo dužnost glavnokomandujućeg KFOR-a od italijanskog generala Đuzepea Valota.

Današnjim stupanjem Joakima Rikera na dužnost šefa UNMIK-a, na tri ključne pozicije međunarodne administracije na Kosovu sada se nalaze Nemci. Pored Rikera i Katera, i šef Misije OEBS-a na Kosovu je Nemac, Verner Vnent.

NATO neće tolerisati nikakvo nasilje niti pretnju bezbednosti na Kosovu, izjavio je komandant južnog krila >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << NATO-a, admiral Hari Ulrih, na ceremoniji primopredaje dužnosti komandanta KFOR-a.

"Želim da ponovim da u ovom periodu", kada se pregovara o budućnosti Kosova, "nećemo tolerisati nasilje ni u kom obliku", kazao je admiral Ulrih i poručio vojnicima KFOR-a da, kao predstavnici NATO-a, ne smeju tolerisati nikakvu pretnju bezbednosti, nikakvu pretnju sigurnosti.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.