Izvor: BKTV News, 23.Apr.2014, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Službena vozila nas koštala više od 50 miliona evra, putovalo se i na more!
Više od 50 miliona evra potrošeno je 2012. godine u Srbiji za korišćenje službenih automobila, na teret države putovalo se na more, a najveće kilometraže pravljene su vikendom, rekao je predsednik Saveta Drzavne revizorske institucije Radoslav Sretenović.
Sretenović je za “Blic” rekao da su u analizi o nabavci, vrednosti i korišćenju službenih automobila uočene brojne zloupotrebe. >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News <<
On je naglasio da 126 budžetskih korisnika raspolaže sa ukupno 26.966 vozila, dok je ukupan broj 32.000 kada se dodaju vozila jedinica lokalnih vlasti i javnih preduzeća.
Prema njegovim rečima, ukupni rashodi u 2012. za ta vozila iznosili su 6,1 milijardu dinara, odnosno više od 50 miliona evra.
“Sav ovaj novac je otišao na gorivo, ulja, gume, potrebe parkiranja, registraciju automobila”, dodao je Sretenović.
Izvor: Tanjug
Tweet







