Skener najnovije generacije na Stomatološkom fakultetu

Izvor: RTS, 22.Jan.2019, 15:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Skener najnovije generacije na Stomatološkom fakultetu

Na Stomatološkom fakultetu u Beogradu u rad je pušten skener najnovije generacije, koji će omogućiti bržu i kvalitetniju dijagnostiku.
Puštanju u rad novog skenera prisustvovao je i ministar zdravlja Zlatibor Lončar, koji je istakao da je to velika stvar za fakultet, zaposlene i pacijente, jer će im pružiti novi nivo usluge.

"Pacijenti kojima je potrebna dijagnostika, neće morati da idu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << na drugo mesto. Pregledi će se mnogo brže odraditi i dijagnoza će biti kvalitetnija", rekao je Lončar.
Za kupovinu 64-slajsnog skenera, Stomatološki fakultet izdvojio je 300.000 evra.
Dekan fakulteta Aleksa Marković rekao je da oko 10.000 pacijenta godišnje na Stomatološkom fakultetu obavi preglede na skeneru i da je ta ustanova napravila veliki iskorak kupovinom novog aparata.
Podsetio je da je Stomatološki fakultet 2000. godine nabavio prvi skener, koji je bio 16-slajsni, polovni. 
"Novi aparat smo kupili još sredinom prošle godine, nismo želeli da prestanemo sa radom zbog naših pacijenata. Pred kraj prošle godine smo imali pauzu i stari skener smo zamenili novim", rekao je Marković.
Kako korišćenje novog skenera potpada pod sistem Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje, skener će moći da koriste i pacijenti iz drugih državnih zdravstvenih ustanova. 
Prednost kupovine novog skenera je i činjenica da može da posluži kao rezerva kada neki od skenera iz drugih ustanova "ispadne" iz sistema ili se pokvari.

Nastavak na RTS...






Povezane vesti

Stomatološki fakultet: Novi skener od 300.000 evra

Izvor: Večernje novosti, 22.Jan.2019

Na Stomatološkom fakultetu pušten u rad savremeni dijagnostički uređaj. Na snimanje će, sa uputom, moći da dođu pacijenti iz drugih ustanova SKENER najnovije generacije pušten je u rad danas na Stomatološkom fakultetu u Beogradu, čime je omogućena brža i kvalitetnija...

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.