Izvor: B92, 02.Jan.2008, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sigurna kuća u Jagodini

Jagodina -- U Jagodini će sutra početi sa radom Sigurna kuća u kojoj će biti mesta za smeštaj 10 osoba koje su pretrpele nasilje u porodici.

Opština je, uz pomoć donatora, obezbedila prostor koji je opremila potrebnim nameštajem, plaćaće stručno lice koje će brinuti o osobama u Sigurnoj kući i snosiće troškove održavanja, ukjlučujući smeštaj i ishranu osoba koje su pretrpele nasilje. Lokacija Sigurne kuće drži se u tajnosti, a sve osobe koje su pretrpele nasilje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u porodici moći će da se jave na telefone 035 240 030 ili 064 927 5037.

Prema rečima direktora Centra za socijalni rad u Jagodini Biserke Jakovljević, stručni timovi ove ustanove, posle prijave neke osobe i razgovora sa njom, odlučivaće o tome da li je potreban smeštaj u Sigurnoj kući.

Ona je iznela novinarima i podatak da je u Jagodini u toku 2007. godine evidentirano 60 slučajeva nasilja u porodici i broj prijava se svake godine uvećava za 100 odsto, što ukazuje na sve veću spremnost žena da prijave takve slučajeve.

U prošloj godini 10 osoba iz Jagodine smešteno je u sigurnim kucćama u drugim gradovima.

Stručnu pomoć u radu Sigurne kuće u Jagodini obećala je nedavno, prilikom posete ovom gradu, i koordinator Savetovališta protiv nasilja u Beogradu Vesna Stanojević.

U Jagodini će na snazi biti isti pravilnik o boravku u Sigurnoj kući koji važi i u Beogradu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.