Izvor: Blic, 15.Mar.2011, 14:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sajt RTCG po crnogorskom pravopisu
Radio televizija Crne Gore prilagodila je svoju onlajn stranicu crnogorskom jeziku i novom crnogorskom pravopisu pa je tako u rubrici “Politika” u vesti o održavanju “premijerskog sata”, navedeno da je "Śednica Skupštine Crne Gore, počela oko 12 sati".
U vestima na sajtu RTCG podjednako su u upotrebi obe varijante novih slova - "ś” i "sj”, pa tako u vesti kojom se najavljuje održavanje "premijerskog sata" prva rečenica glasi da će "Śednica, na kojoj >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << će premijer odgovarati na poslanička pitanja biti održana 'sjutra’”.
Crnogorski pravopis, usvojen 2009. godine, ima 32 slova i obuhvatio je meko "š” i "ž”. Crnogorski jezik trebalo bi od naredne školske godine da bude uveden i u školama.






