SRBIJA NA SAJMU TURIZMA U LJUBLJANI

Izvor: Kurir, 30.Jan.2011, 17:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SRBIJA NA SAJMU TURIZMA U LJUBLJANI

LJUBLJANA - U Ljubljani je u toku Sajam turizma Alpe Adrija na kojem je na zajedničkom štandu objedinjena turističa ponuda Srbije, Vojvodine, Beograda i petnaest opština u Srbiji, kao i nekoliko srpskih turističkih agencija.

"Tržište Slovenije je jedno od značajnijih tržišta za Srbiju o čemu svedoči i podatak da je u jedanaest meseci prošle godine Srbiju posetilo oko šezdeset hiljada turista iz Slovenije, koji su ostvarili stotinjak hiljada noćenja što predstavlja povećanje >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << od osamnaest odsto", rekla je savetnica u Turističkoj organizaciji Srbije Gordana Cvetković.

Ona je rekla da su turisti iz Slovenije zauzimaju treće mesto po broju noćenja u Srbiji, kao i da je srpski turizam na sajmu ove godine na prvo mesto stavio letnje festivale, festival "Perspektiva" u Nišu, "Bir fest" u Beogradu i "Egzit" u Novom Sadu i druge manifestacije.

Posetioci srpskog štanda na sajmu u Ljubljani su pokazali najveće interesovanje za posetu gradskih centara, banja u Srbiji, kao i poznatih turističkih manifestacija među koje svakako spada festival trubača u Guči.

"Turističku ponudu Srbije ima oko 120 turističkih agencija, koje organizuju dolaske posetioca u Novi Sad, Beograd, Bajinu Baštu, Topolu i u Fruškogorske manastire", rekla je savetnik u Turističkoj organizaciji Srbije.

Sajam turizma u Ljubljani se završava sutra, a Turistička organizacija Srbije će se uskoro predstaviti i na sajmovima turizma u Berlinu, Bukureštu i Sofiji.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.