SRAMOTA: TAJKUNI NE DAJU SANKE ZA SPASAVANJE?

Izvor: Kurir, 13.Feb.2012, 07:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SRAMOTA: TAJKUNI NE DAJU SANKE ZA SPASAVANJE?

BEOGRAD - Gde je humanost? Srpski biznismeni ne daju motorne sanke kako bi se spasli građani koji se nalaze u nepristupačnim krajevima, saznaje Kurir.

BEOGRAD - Gde je humanost?

Srpski biznismeni ne daju motorne sanke kako bi se spasli građani koji se nalaze u nepristupačnim krajevima, saznaje Kurir.

- Samo na Kopaoniku ima više od 150 motornih sanki, a koliko sam čuo, mnogi vlasnici ne žele da ih ustupe kriznim štabovima, jer hoće >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << da uživaju na snegu. Ako je tako, to je velika sramota jer jedne sanke mogu da spasu živote mnogih koji se nalaze u zabačenim krajevima i gde ne može da se stigne na drugi način. Jedino na sankama može da im se dostavi hrana, voda... - kaže ogorčeni čitalac Kurira s Kopaonika.

Međutim, kako kažu u Sektoru za vanredne situacije, ima i pozitivnih primera, ali to ipak nije dovoljno.

- Otkako je počelo ovo nevreme, mnogi vlasnici motornih sanki nude se da pomognu. Dok nismo nabavili 14 sanki, koristili smo upravo njihove. Inače, deset smo pozajmili od „Elektrovojvodine“, a četiri smo mi kupili  - rekao je Predrag Marić, načelnik štaba za vanredne situacije. On je dodao da je  za osam ugroženih okruga dovoljno pedesetak takvih sanki kako bi ljudi u slučaju nužde mogli da stignu do željenog odredišta.

(T. M. - M. I.)

Država mora da oduzima

Pošto je proglašena vanredna situacija, država ima pravo da oduzima mašine i sredstva koja su joj potrebna da bi se što lakše prebrodilo stanje u zemlji. Tako da u ovoj situaciju ne mora nikog da moli za sanke, već je dovoljno da naredi.

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Tajkuni ne daju sanke za spasavanje?

Izvor: Mondo, 13.Feb.2012

Srpski biznismeni ne daju motorne sanke kako bi se spasli građani koji se nalaze u nepristupačnim krajevima.

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.