
Izvor: Blic, 27.Jul.2017, 15:48 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ružić i Skot o reformi inspekcijskog nadzora i e-Inspektoru
Ministar državne uprave i lokalne samouprave Branko Ružić razgovarao je danas sa američkim ambasadorom Kajlom Skotom, a sagovornici su se složili da je izuzetno značajan sledeći korak ka uspostavljanju i primeni jedinstvenog informacionog sistema e-Inspektor.
Ambasador Skot izrazio zadovoljstvo uspešnom saradnjom sa Vladom Srbije i Ministarstvom u prethodnih nekoliko godina, posebno na reformi inspekcijskog nadzora kroz Projekat za bolje uslove poslovanja Američke agencije >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << za međunarodni razvoj (USAID BEP), saopštilo je resorno ministarstvo.
Ambasador je izrazio nadu da će se rad na ovom polju uspešno nastaviti, a sagovornici su se složili da je izuzetno značajan sledeći korak ka uspostavljanju i primeni jedinstvenog informacionog sistema e-Inspektor.
Govoreći o prioritetima u radu Ministarstva, ministar Ružić je istakao da je fokus usmeren na zakonodavne aktivnosti iz oblasti funkcionisanja jedinica lokalnih samouprava i zaštite manjinskih prava, kao i rad na centralizaciji sistema matičnih knjiga u Srbiji.
On je istakao da je jedna od stalnih aktivnosti u Ministarstvu i konstantan rad na unapređenju Jedinstvenog biračkog spiska, kao i da je u prioritetu Vlade Republike Srbije stalna borba protiv korupcije.
Na sastanku je bilo reči i o mogućnostima za pokretanje projekta unapređenja kvaliteta rada javne uprave kroz primenu Američkog indeksa zadovoljstva potrošača (ASCI).
U implementaciji projekta bi bila korišćena američka znanja i iskustva, a sam projekat bi bio usmeren na kontinuirano praćenje usluga koje građanima pruža javna uprava.
Projekat bi bio usmeren na centralni i lokalni nivo kroz praćenje usluga uz delokruga rada policije i pravosuđa na centralnom nivou i zdravstvene i socijalne zaštite, komunalnih usluga i usluga koje pružaju gradovi i opštine, na lokalnom nivou.
U razgovoru je bilo reci i o drugim prioritetima iz delokruga rada Ministarstva, kao i mogućnostima za nastavak i unapređivanje dosadašnje uspešne saradnje, a sagovornici su izrazili nadu da će ovakvih konstruktivnih sastanaka biti i u budućnosti, navodi se u saopstenju.
Ružić i Skot o reformi inspekcijskog nadzora
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 27.Jul.2017
Ministar državne uprave i lokalne samouprave, Branko Ružić razgovarao je danas sa američkim ambasadorom Kajlom Skotom, a sagovornici su se složili da je izuzetno značajan sledeći korak ka uspostavljanju i primeni jedinstvenog informacionog sistema e-Inspektor...Ambasador Skot izrazio zadovoljstvo...