Izvor: B92, 15.Sep.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Romi će morati da se isele

Beograd -- 24 porodice raseljenih Roma sa Kosova moraće 1. oktobra da se isele iz naselja u Bloku 28. na Novom Beogradu.

Ovo je zaključak koji se može izvući nakon današnjeg okruglog stola o nelegalnim romskim naseljima. Predstavnica Skupštine grada Zorica Pavlović rekla je u Medija centru će se problem nehigijenskih naselja rešavati po zakonu, i pozvala sva lica u tim naseljima koja imaju rešen građanski status, da podnesu zahtev za rešavanje stambenog problema. Prema >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << podacima Centra za prava manjina, organizatora skupa u Medija centru, u naselju Blok 28 živi 70 romskih porodica, među kojima i 24 koje su izbegle sa Kosova.

Enver Kovači, predstavnik naselja u Bloku 28, rekao je da nijedna od izbegličkih porodica u tom naselju nema rešen status u Srbiji. Kovači je dodao da su stanovnici tog i naselja u Tošinom Bunaru 92. dobili obećanje gradskih vlasti i ministarstva manjina da će se iseljavanje odložiti do 1. oktobra. Po njegovim rečima, žitelji naselja u Bloku 28 slali su gradskoj vladi i drugim institucijama predstavke u vezi svog problema - jer nemaju drugi smeštaja - ali na njih nikada nije odgovoreno.

Zorica Pavlović je kazala da do nje nije dospela nijedna od tih predstavki.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.