Izvor: B92, 16.Jul.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rekordan broj stranaca na Egzitu

Beograd -- Prema prvim procenama, na ovogodišnjem muzičkom festivalu bilo je više od 40 odsto posetilaca iz inostranstva.

Generalni menadžer festivala Egzit Bojan Bošković kazao je na konferenciji za štampu da je zbog velikog interesovanja stranaca, Egzit u poslednjem trenutku morao da otvori još jedan kamp.

"Svi odlaze kući sa jako dobrim iskustvom, jer su na licu mesta mogli da se uvere da smo mi gostoprimljiv narod. Takođe, omogućili smo ljudima iz Srbije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da upoznaju svoje vršnjake iz regiona i iz sveta", rekao je Bošković.

50.000 svakog dana

Nakon četiri dana festivala "Exit", na Petrovaradinskoj tvrđavi je počelo veliko spremanje i pakovanje opreme.

Bukvalno tone otpada i muzičke opreme iznose se sa tvrđave, a po svemu sudeći, slična situacija će na tvrđavi biti i narednih nekoliko dana.

Prema podacima policijske uprave Novi Sad, Exit je svakog dana pratilo oko 50.000 posetilaca, a oko 20.000 njih su bili gosti iz inostranstva.

Tokom festivala nije bilo slučajeva težeg narušavanja javnog reda i mira, niti su zabeležena teža krivična dela, saopštava policija.

Razne vrste droge su oduzete su od 290 posetilaca, a najviše je zaplenjeno marihuane, oko pola kilograma.

U subotu je zabeležena i dojava o navodnoj eksplozivnoj napravi na jednom od ulaza u Petrovaradinsku tvrđavu, ali se ispostavilo da je dojava bila lažna.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.