Izvor: B92, 23.Avg.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ranjena deca prebačena na VMA
Beograd -- Troje dece iz Goraždevca koja su ranjena u napadu 13. avgusta prebačeni su iz bolnice u Kosovskoj Mitrovici na VMA u Beogradu. Dežurni hirurg dr Goran Kronja rekao je za Radio B92 da se Marko Bogićević, Dragana Srbljak i Đorđe Ugrenović uspešno oporavljaju, kao i dečak Bogdan Bukumirić: "Deca su potpuno stabilna, pokretna, jako dobro zbrinuta u ustanovama u kojima su prethodno lečena, u nemačkoj bolnici i u Kosovskoj Mitrovici, van životne opasnosti i mi ne očekujemo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nikakve probleme u daljem lečenju. Mislimo čak i da nekakav eventualni invaliditet bi bio beznačajan, gotovo ga ne bi bilo. Dečak Bukumirić je sasvim dobro, svetan je, komunicira, povrede su bile veoma teške i tu će verovatno ostati nekakvi ostaci, ali verovatno minimalni imajući u vidu povrede. Sada je sasvim dobro i njegovo stanje ne ocenjujemo kao zabrinjavajuće", kazao je Kronja.
Zamenik direktora Zdravstvenog centra u Kosovskoj Mitrovici Milan Ivanović ranije je potvrdio FoNetu da će troje dece biti prebačeno na VMA, iako je konzilijum lekara pregledao Bogićevića, Srbljak i Ugrenovića i ustanovio da u Zdravstvenom centru u Kosovskoj Mitrovici postoje uslovi za njihov oporavak. Deca su ipak prebačena u Beograd na zahtev nekih članova njihovih porodica.














