Radnici nastavljaju proteste

Izvor: S media, 24.Jan.2010, 15:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Radnici nastavljaju proteste

Radnici konfekcije "7. Juli" iz Kuršumlije, koji su zajedno sa radnicima "Kopaonika" 12 dana blokirali magistralni put Niš-Priština, najverovatnije će od sutra nastaviti protest, jer im Ministarstvo ekonomije i regionalnog razvoja nije ponudilo rešenje.

Predsednik sindikata konfekcije Živorad Veljović izjavio je da je sindikat pozvao radnike da se sutra okupe u sali opštine Kuršumlija, gde će odlučiti kako će nastaviti protest.

"Nezadovoljni smo jer za nas >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << nije pronadjeno nikakvo rešenje. Većina radnika je već saglasna da konfekcionari nastave protest ali tek ćemo se dogovoriti o vidu protesta, blokadi državnih institucija pa čak i odlasku za Beograd", kazao je Veljović.

U konfekciji "7. Juli" radilo je oko 300 radnika, koji su nakon privatizacije ostali bez radnih mesta.

Zaposleni u tom tekstilnom kolektivu traže da se donese socijalni program, uplate porezi i doprinosi, isplate zaostale zarade kao i da se odredi otpremnina po godini staža.

Kako je naveo Veljović, nezadovoljstvo je veće jer u Ministarstvu ekonomije niko ne spominje rešavanje problema u ovom kolektivu, uprkos brojnim pokušajima da se nadležnima predoči situacija u konfekciji, pa čak ni poslednji put kada su predstavnici ministarstva razgovarali sa predstavnicima "Kopaonika" i Simpa, budućeg

strateškog partnera.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.