
Izvor: Blic, 03.Jan.2013, 22:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
RTV: Dvojica zavisnika od računara se leče sa narkomanima u Čeneju
Dvojica zavisnika od računara i interneta leče se u terapijskoj zajednici "Zemlja živih" u Čeneju pored Novog Sada, koja je inače namenjena pre svega lečenju zavisnika od droge.
- Nisam imao ni za šta interesovanja, što se tiče nekog posla i nekog rada. Bio sam dosta lenj i nezainteresovan pa sam bežao u taj neki virtuelni svet - ispričao je Nebojša, jedan od zavisnika, za Radio-televiziju Vojvodine.
Dodao je da se retko družio s ljudima jer uglavnom nije >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ni izlazio iz kuće.
Drugi zavisnik, Miloš, nalazi se na rehabilitaciji zbog zavisnosti od kocke, a do tog problema je i došao zbog zavisnosti od - interneta.
- Dešavalo mi se da provedem ceo dan a da ne jedem ništa. Tek kada sam premoren totalno, onda odem da kupim da pojedem nešto ili legmen da spavam... - ispričao je Miloš.
Neuropsihijatar Nikola Vučković rekao je da zavisnici od računara postaju asocijalni, a profesionalno i finansijski su na gubitku.
- Zavisnost od interneta im ostaje kao prvo i jedino zadovoljstvo. Takva je, na primer, i zavisnost prema alkoholu i prema drogama - kazao je Vučković.
Zajednica "Zemlja živih" radi pod blagoslovom bačke eparhije Srpske pravoslavne crkve.
Povezane vesti: Troškove oporavka narkomana u crkvenim centrima snosiće država Heroin od 12. godine Projekat za lečenje narkomana "Zemlja živih"
U Čeneju leče i zavisne od interneta
Izvor: Novine novosadske, 03.Jan.2013
Dvojica zavisnika od računara i interneta leče se u terapijskoj zajednici “Zemlja živih” u Čeneju pored Novog Sada, koja je inače namenjena pre svega lečenju zavisnika od droge. “Nisam imao ni za šta interesovanja, što se tiče nekog posla i nekog rada. Bio sam dosta lenj i nezainteresovan...