Izvor: S media, 29.Jun.2011, 17:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
RRA pokreće postupak zbog Ivana Ivanovića
Savet RRA pozvaće predstavnike "Prve srpske televizije" da se izjasne o spornim sadržajima na njihovom programu. Povod je prijava Demokratske zajednice Hrvata protiv ove televizije, zbog vređanja hrvatske nacije od strane voditelja Ivana Ivanovića.
Na prvoj narednoj sednici Saveta RRA predstavnik te medijske kuće će biti pozvan da se službeno izjasni o spornim sadržajima kako podrazumeva postupak, navedeno je u saopštenju.
Demokratska zajednica >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Hrvata (DZH) nedavno je, u otvorenom pismu predsedniku Saveta RRA vladiki Porfiriju, zatražila da se "Prvoj" oduzme pravo na nacionalnu frekvenciju zbog, kako su obrazložili, uvreda na račun katoličke crkve i govora mržnje prema hrvatskom narodu.
DZH: Ivan Ivanović vređao Hrvate i katolike (VIDEO)
Hrvati nezadovoljni samostalnom Hrvatskom
Tijanić: Program RTS je za Nobela
U DZH tvrde da je voditelj emisije "Veče sa Ivanom Ivanovićem" pogrdnim rečima govorio o katoličkoj crkvi i "pozvao Al Kaidu da pričeka da Hrvatska uđe u Evropsku uniji, pa da onda postavi atomsku bombu uz jasne insinuacije gde".
Međutim, predsednik Demokratske zajednice Hrvata Dragan Čović, kaže za S media portal da oni ipak ne traže oduzimanje nacionalne frekvencije "Prvoj srpskoj televiziji".
"U prvom momentu smo to tražili, ali ipak ne bi trebalo sve da se završi tako oštro. Mi samo želimo da se taj govor mržnje nekako sankcioniše."
Nezavisno udruženje novinara Srbije je od Saveta RRA zatražilo da postupi po prijavi DZH i ispita njihove navode, a predsednik tog udruženja Vukašin Obradović je ton i način na koji Ivanović vodi svoj šou ocenio kao "zabrinjavajući i kada su druge manjine u pitanju".
(Blic, S media))









