Prva sednica Saveta za filantropiju

Izvor: RTS, 07.Sep.2018, 17:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prva sednica Saveta za filantropiju

Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić predsedavala je prvoj sednici novoosnovanog Saveta za filantropiju koja je održana u Vladi.
U saopštenju iz Vlade Srbije, podseća se da je Savet za filantropiju formiran u cilju stvaranja podsticajnog okruženja za pružanje dobročinstva i daljeg razvijanja filantropske infrastrukture i kulture davanja za opšte dobro, uzimajući u obzir trenutno stanje i trendove >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << davanja u srpskom društvu.

"Čast mi je što predsedavam ovim Savetom, čiji se rad tiče svakog građanina Srbije. Kao zemlja koja ima dugu filantropsku tradiciju, uverena sam da možemo i moramo mnogo više da radimo na pomaganju drugima. Podsticanje dobročinstva u društvu zajednički je zadatak svih nas a Vlada Srbije biće snažna podrška pojedincima, privredi i institucijama koji razumeju značaj pomoći i davanja", rekla je Ana Brnabić.
Kopredsedavajući Saveta Veran Matić izrazio je očekivanje da će se dobročinstvo dalje unapređivati i želju da se lepeza pomoći i davanja proširi na više različitih oblasti.
Matić je podsetio da je do 2016. godine davanje stagniralo, dok se u 2017. godini beleže pozitivni pomaci, i ocenio da će se uz stvaranje povoljnijih uslova bitnije povećati davanja u narednom periodu.
U ime "Koalicije za dobročinstvo", direktorka Fondacije "Ana i Vlade Divac" Ana Košel naglasila je da održiva filantropska infrastruktura može da se gradi i unapređuje samo uz podršku države i svih institucija koje se bave kreiranjem politika i zakona u ovoj oblasti.
Dodala je da je stimulisanje davanja za dobrobit svih građana najznačajniji cilj "Koalicije za dobročinstvo" koju čine neprofitne organizacije koje u saradnji sa USAID-om realizuju projekat "Unapređenje okvira za davanje".
Na inicijativu "Koalicije za dobročinstvo", koju čine Fondacija "Ana i Vlade Divac", "Trag fondacija", "Katalist Balkans", SMART kolektiv, Srpski filantropski forum, Forum za odgovorno poslovanje i Privredna komora Srbije, premijerka Brnabić donela je odluku o formiranju Saveta za filantropiju.
Na konstitutivnom delu Prve sednice Saveta za filantropiju potvrđeno je članstvo svih članova imenovanih Odlukom o osnivanju Saveta, među kojima se nalaze ministri finansija, zdravlja, kulture i informisanja, rada, zapošljavanja, boračkih i socijalnih pitanja, prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, državne uprave i lokalne samouprave, omladine i sporta, ministar bez portfelja zadužen za demografiju i populacionu politiku.
Članovi Saveta su i direktor Poreske uprave, gradonačelnik Beograda, kao i predstavnici i predstavnice neprofitnih organizacija. Sastanci Saveta će se održavati najmanje tri puta u toku godine, dodaje se u saopštenju iz Vlade Srbije.

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Održana prva sednica novoosnovanog Saveta za filantropiju

Izvor: N1 televizija, 07.Sep.2018

Premijerka Ana Brnabić najavila je da će Vlada Srbije pružiti "snažnu podršku" pojedincima, privredi i institucijama koje se bave dobročinstvom u zemlji...Ona je posle prve sednice novoosnovanog Saveta za filantropiju kazala da je podsticanje dobročinstva u društvu "zajednički zadatak svih nas"..."Čast...

Nastavak na N1 televizija...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.