Protivljenje povećanju školarina

Izvor: Glas javnosti, 21.Apr.2011, 07:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Protivljenje povećanju školarina

BEOGRAD - Studentska konferencija univerziteta Srbije (Skonus) je, povodom najave povećanja školarina na mnogim državnim fakultetima, poručila ministru prosvete Žarku Obradoviću da je Srbija država sa jednim od najnižih procenata visoko obrazovanih građana u Evropi.

Povećanjem školarina, Republika Srbija bi, posmatrano na duži rok, samo sebi napravila štetu i udaljila se od porodice razvijenih naroda, navodi se u saopštenju Skonusa.

Od Ministarstva prosvete je zatraženo da iskoristi zakonsko pravo i ne da saglasnost fakultetima za povećanje školarina.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.