Izvor: B92, 15.Jul.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Protest zbog smanjenja medijskog programa za manjine
Novi Sad -- Predstavnici Nacionalnog saveta vojvođanskih Mađara i urednici mađarskog programa na Radioteleviziji Novi Sad protestovali su u utorak zbog smanjenja obima programa na jezicima nacionalnih manjina na RTV Novi Sad. Oni su na sastanku sa pokrajinskim premijerom i sekretarom za informacije, Đorđem Đukićem i Rafailom Ruskovskim, naveli da je, zbog nove programske šeme TV Novi Sad, mesečni program na mađarskom jeziku smanjen za 570 minuta, odnosno za 22 odsto, saopštio je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Pokrajinski sekretarijat za informacije,
Po novoj programskoj šemi TV Novi Sad, svi programi na jezicima nacionalnih manjina, njih šest, prebačeni su na drugi kanal TV Novi Sad, dok je prvi kanal rezervisan za program na srpskom jeziku. Na sastanku je rečeno i da mreža predajnika mora omogućiti vidljivost TV Novi Sad u svim opštinama sa manjinskim stanovništvom.



