Izvor: Blic, 29.Mar.2011, 15:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Protest radnika "Želvoza" ispred Vlade Srbije
Više od 500 radnika smederevskog "Želvoza" protestuje danas u Beogradu ispred zgrade Vlade Srbije zahtevajući raskid kupoprodajnog ugovora sa konzorcijumom rumunskih firmi Remar i Grampet i da država preuzme brigu o 1.400 radnika te firme.
Oni su prethodno Agenciji za privatizaciju predali zahtev pet sindikalnih organizacija zaposlenih u "Želvozu" za raskid kupoprodajnog ugovora.
Odatle su centralnim beogradskim ulicama otišli do zgrade Vlade Srbije zahtevajući >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << da budu primljeni na razgovor, da predaju zahteve i ukažu na težak posložaj u kome se nalaze.
"Bili smo u Agenciji za privatizaciju i u ime pet sindikata zaposlenih u 'Želvozu' predali zahtev za raskid kupoprodajnog ugovora. Agencija ne poštuje ni ugovor ni radnike 'Želvoza'", rekao je agenciji Beta predsednik Samostalnog sindikata Slavko Trifunović.
PROTEST 500 RADNIKA ŽELVOZA
Izvor: Kurir, 29.Mar.2011
BEOGRAD - Više od 500 radnika smederevskog "Želvoza" protestuje danas u Beogradu ispred zgrade Vlade Srbije zahtevajući raskid kupoprodajnog ugovora sa konzorcijumom rumunskih firmi Remar i Grampet i da država preuzme brigu o 1.400 radnika te firme...Oni su prethodno Agenciji za privatizaciju predali...
Radnici "Želvoza" protestovali u Beogradu
Izvor: S media, 29.Mar.2011
Oko 500 nezadovoljnih radnika smederevske Fabrike železničkih vozila "Želvoz" protestovalo je danas ispred Agencije za privatizaciju i Vlade Srbije tražeći raskid kupoprodajnog ugovora sa rumunskim konzorcijumom "Remar" i "Grampet", zbog nepoštovanja zakona i obaveza prema zaposlenima. ..Predsednik...












