Izvor: RTS, 01.Feb.2015, 19:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Protest protiv "Bus plusa"
Grupa građana je protestovala ispred Skupštine grada Beograda zbog "Bus plusa" zahtevajući da se taj sistem naplate karata ukine i uvede, kako navode, pravedniji.
Organizatori skupa kažu da ne postoji metodologija naplate karata u GSP-u, da se cene donose odokativno, te zahtevaju da se on hitno ukine, prenosi Tanjug.
"Informacije koje smo dobili od poverenika posle dve godine ukazuju >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << da je to jedna velika pljačka. Ceo taj ugovor je napravljen bez ikakve studije opravdanosti svega toga. GSP-u je oduzet posao koji je radio za tri odsto i dodeljen privatnoj firmi za 8,53 odsto", rekao je Tanjugu Petar Stanić, predstavnik grupe građana koji su negodovali ispred gradske skupštine zbog "Bus plusa".
Ova grupa građana predlaže i da se gradski prevoz finansira, između ostalog, i uvođenjem transportne takse poslodavcima.
Stanić kaže da su se obraćali i gradonačelniku Beograda Siniši Malom, ali da je on nekoliko puta odbio sastanak sa njima.
Dodaje da su bili na sastanku u Direkciji za javni prevoz i Sekretarijatu za saobraćaj.
Kaže i da će najava uvođenja još dodatnih 800 kontrolora, građane Beograda koštati još dodatne dve milijarde dinara godišnje.
Na skupu se moglo čuti i da Komunalna policija hapsi žene zbog toga što nemaju kartu u prevozu, a da se "tatini sinovi koji kolima gaze i ubijaju decu, zajedno sa svojim taticama i tolikim uspešnim milionerima slobodno šetaju ovim gradom i ovom zemljom".
Građani su i negodovali što Komunalna policija, kako kažu, radi za privatnu firmu i pokazivali su crvene kartone namenjene gradskoj vlasti.
Od danas, 1. februara, važi novi tarifni sistem čime je prestala da važi pojedinačna karta od 73 dinara, a uvedena je vremenska koja važi 90 minuta od prvog očitavanja i košta 89 dinara.
















