Izvor: B92, 02.Jun.2021, 13:46
Profesor iz Čačka: "Šetanje je radost" VIDEO
Sve više se naglašava značaj šetnje i fizičke aktivnosti na otvorenom. Neki su ove zdrave navike prihvatili na vreme, a medju njima je i Milun Ćojbašić iz Čačka, koji aktivno pešači već četiri decenije. Brzim hodom prešao je maršutu dugu preko 100 kilometara i stigao čak do Sjenice. Koliko je važno pokrenuti se, bez obzira na sve obaveze?
"Nije mi teško da ustanem rano, to je navika, krenuo sam za Ivanjicu peške oko 70km. Treba mi oko 12 sati da stignem do Ivanjice, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u zavisnosti od tempa. Šetanje je jedna radost, potpuno se oslobađam stresa. Išao sam pre tri godine do Prijepolja oko 36 sati, 200 kilometara, ceo život se bavim time", kaže Milun Ćojbašić profesor fizičkog u penziji.
Detaljnije pogledajte u sledećem video-prilogu:
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.





