Izvor: Danas, 30.Avg.2015, 23:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Priznanje za Sandžak Danas

- Dnevni list Danas, dodatak Sandžak Danas, ovogodišnji je dobitnik nagrade Ministarstva inostranih poslova Austrije za promociju interkulturalnog dijaloga u medijima.

Nezavisni žiri radne grupe "Dijalog kultura" pri Austrijskom saveznom ministarstvu za Evropu, integracije i spoljne poslove, odlučio je da "Nagradu za doprinos interkulturalnosti" u oblasti medija  dodeli našem dodatku, ceneći da Sandžak Danas predstavlja značajnu inicijativu u ovoj višenacionalnoj i multiverskoj >> Pročitaj celu vest na sajtu Danas << oblasti.

Dodatkom koji izlazi u našem listu svakog petka već devet godina i koji se bavi dešavanjima u oba (srpskom i crnogorskom) dela ove pogranične oblasti, Danas je "pokazao da promoviše interkulturalni dijalog i toleranciju u regionu i samim tim značajno utiče na lokalno društvo", navodi se u  obrazloženju. Austrijsko ministarstvo za Evropu, integracije i inostrane poslove je definisalo "Dijalog kultura" kao svoj jasan prioritet, čime ova država pokazuje svoju tradicionalnu opredeljenost za poštovanje različitosti i promovisanje tolerancije različitih kultura. Od 2007. godine radna grupa "Dijalog kultura" podržava partnerske organizacije koje rade na implementaciji interkulturalnih i međureligijskih projekata i inicijativa.

Ova radna grupa dodeljuje "Nagrade za doprinos interkulturalnosti" nevladinim organizacijama, projektima i medijima u Austriji i svetu koji rade i značajno doprinose promociji multikulturalnosti.

Dodela nagrade je u sredu u Beču.

Nastavak na Danas...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Danas. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Danas. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.