Prekinut protest predsednika sindikata Future

Izvor: S media, 29.Nov.2009, 14:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prekinut protest predsednika sindikata Future

Predsednik Nezavisnog sindikata kompanije za distribuciju štampe Futura plus Zoran Zatežić prekinuo protest u kiosku u Čačku pošto ga je stečajni upravnik kompanije pozvao na razgovor.

Zatežić, koji je protestovao jer je dobio otkaz, rekao je da je u subotu kasno uveče policija, koju je pozavo stečajni upravnik Future plus Budimir Mrdović, došla pred kiosk i da je on posle dužeg pregovaranja sa njima pristao da napusti kiosk i ode kući.

On je dodao da >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << je policija bila korektna i da su u toku noći obilazili kiosk.

Zatežić je rekao da mu je stečajni upravnik zakazao razgovor za utorak i da očekuje da će njegov otkaz tada biti povučen, a da će u suprotonom nastaviti protest.

On i danas radi u kiosku, kako kaže, po rasporedu svog radnog vremena i ističe da do rešavanja njegovog problema neće nikome predati ključeve od kioska.

Zatežić se juče u popodnevnim satima, pošto mu je uručeno rešenje o otkazu, zaključao u kiosk koji se nalazi u čačanskom naselju Atenica, kod Gradske bolnice, polio ga benzinom i pretio da će se zapaliti ako otkaz ne bude povučen.

Zatežić, koji ima 28 godina radnog staža i u Futuri plus je od osnivanja, jedan je od prvih radnika te firme koji je javno protestovao zbog stanja u toj firmi.

On je u septembru ove godine osnovao Nezavisni sindikat zaposlenih u Futuri plus, koji, prema njegovim rečima, okuplja oko 300 radnika u više gradova u Srbiji.

Čačanski sindikat Future plus je prvi zatražio od rukovodstva kompanije obezbedjivanje posla, isplatu zaostalih zarada i rešavnje problema u kompaniji, koja je u stečaju pošto joj je u avgustu blokiran račun zbog velkih dugovanja.

Nastavak na S media...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Radnik "Future plus" drugi dan u kiosku

Izvor: Mondo, 29.Nov.2009

Predsednik Nezavisnog sindikata distributera 'Futura plus' Zoran Zatežić, nastavio je drugi dan protest u trafici polivenoj benzinom, kod gradske bolnice u Čačku, zbog rešenja o prestanku radnog odnosa.

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.