Izvor: Blic, 17.Nov.2010, 01:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Predsedniku skupštine radno mesto u hodniku
Kuršumlija - Milomir Stojčić (SPS) i Branislav Jovanović (G17 plus), koje je opozicija pre nekoliko dana izabrala za predsednika i zamenika predsednika Skupštine opštine Kuršumlija, radno vreme su proveli u hodniku opštine jer im predsednik opštine Goran Bojović (NS) nije dozvolio da uđu u kancelariju predsednika skupštine, koja je bila zaključana.
Bojović je rekao da takozvani novoizabrani funkcioneri iz redova opozicije, DS, G17 plus i SPS-PUPS i dalje mogu da šetaju >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << u opštinskoj zgradi i piju kafu u kancelarijama, ali nikako ne mogu da preuzmu odgovorne funkcije, koje im ne pripadaju po zakonu.
- Vrata kancelarije predsednika i sekretara Skupštine opštine su ionako bila zaključana jer predsednik slavi slavu, a sekretar je na bolovanju. Sve i da nije tako, pomenuti građani ne bi mogli da zauzmu navodno svoje pozicije, jer su došli bez ikakvog rešenja i potpisa nadležnog ministarstva - tvrdi Bojović i naglašava da kuršumlijska opozicija očajnički pokušava da dođe na vlast hvatajući se za slamku i uzdajući se u podršku Beograda.
- Nemaju legalnu većinu, i to je jedina istina. Beograd može da odluči šta hoće, ali je legalnost na našoj strani. To je kao kada bi se neki lider opozicije samoproglasio za predsednika države - tvrdi Bojović, podsećajući da se i dalje čeka jedina moguća instanca u koju se uzda opozicija, a to je odluka Apelacionog suda u Beogradu koji odlučuje kome u stvari pripadaju sporna tri mandata koji su i doveli do ovakvog stanja u lokalnoj samoupravi.
Milomir Stojčić, koji je sa Branislavom Jovanovićem juče pokušao da uđe u kancelariju predsednika skupštine, tvrdi da predsednik opštine krši zakon time što im ne omogući da rade.
- Nas je 20 od 37 odbornika na legalnoj i legitimnoj sednici u petak izabralo za predsednika i zamenika predsednika skupštine. Pošto je kancelarija bila zaključana, obratili smo se predsedniku opštine da nam omogući da uđemo u službene prostorije. Međutim, on je to odbio jer nas, kako je rekao, ne priznaje - kaže Stojčić, naglašavajući da će zatražiti od suda da im omogući ulazak u kancelariju. Stojčić ističe da će do tada raditi u hodniku, jer moraju da pripremaju sledeću sednicu skupštine na kojoj će se raspravljati o poverenju predsedniku opštine, ali i ostalih sadašnjih funkcionera.
Na vratima Stojčićevo ime
Stojčić je pokušao da kancelariju otvori ključem koji već ima jer je do početka jula bio predsednik skupštine, a na vratima još uvek stoji njegovo ime, ali nije uspeo jer je brava zamenjena. Duboki jaz između vladajuće koalicije (DSS, NS, SRS i Pokret za Kuršumliju) koja je na vlast došla pre tri meseca i opozicije (DS, G17 plus i SPS-PUPS) nastao je oko tri sporna odbornička mesta. Na sednici od 23. septembra, koju je Ministarstvo za lokalnu samoupravu proglasilo nelegalnom, vladajuća koalicija je verifikovala mandate trojici odbornika koji su na strani vlasti, dok su trojica zamenjenih na strani opozicije.






