Izvor: B92, 23.Avg.2003, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Požari u Crnoj Gori se šire

Budva -- Požar koji je u petak popodne izbio pri vrhu brda Podostrog, iznad budvanskog naselja Lazi, proširio se prema naseljima Markovići i Podostrog, ali nema opasnosti da vatra zahvati okolne kuće. Komandir Vatrogasne jedinice Budva Sava Kljajević rekao je za agenciju Beta da je "i ovaj požar podmetnut". Vatrogasci uspevaju da kontrolišu pozar prema donjem delu sela, dok je vatru prema Markovićima nemoguće kontrolisati zbog nepristupačnog terena. Vatra je zahvatila borovu šumu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i velike naslage borovih iglica, pa se požar brzo širi.

Požar koji je u petak ponovo buknuo u kanjonu reke Drage tokom noći se proširio na kanjon reke Tare, ali okolne kuće nisu u opasnosti, kazao je danas agenciji Beta komandir Vatrogasne stanice Pljevlja Mlađen Simović. On je naveo da je požar zahvatio visoko kvalitetnu borovu šumu u dužini od dva kilometra, a da je njegovo gašenje otežano zbog nepristupačnog terena.

Dva požara su i dalje aktivna na području tivatske opštine, a vatrogasci će tokom dana pokušati da lokalizuju požar kod Bijelog pijeska između Tivta i Kotora, kako bi se sprečilo njegovo širenje prema Kotoru, kazao je član Kriznog štaba Tivat Krsto Bošković. Nekoliko manjih požra u cetinjskoj opštini su pod kontrolom a u vatrogasnoj stanici u tom gradu tvrde da su i požari koji su juče izbili podmetnuti.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.