Požar iznad Ušća pod kontrolom

Izvor: Studio B, 16.Sep.2011, 23:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Požar iznad Ušća pod kontrolom

Požar koji je u prethodnih 48 sati progutao 250 hektara borove šume, između Ušća i Studenice kod Kraljeva, večeras je stavljen pod kontrolu, potvrdio je načelnik Uprave za vatrogasno - spasilačke jedinice MUP-a Goran Nikolić.

Požar još nije potpuno ugašen, pa će noćas i narednih dana biti organizovana dežurstva da se vatra ne bi ponovo razgorela, kaže Nikolić.

U gašenju požara iz vazduha danas su učestvovala tri helikoptera, od čega dva policijska >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << i jedan vojni i tri aviona poljoprivredne avijacije.

Sa zemlje je požar gasilo 160 pripadnika Sektora za vanredne situacije iz cele Srbije, 50 rudara iz Ušća, isto toliko šumara iz Javnog preduzeća "Srbijašume" i meštani okolnih sela.

Požar se pojavio u sredu uveče iznad sela Kamenjani i veoma brzo zahvatio veliki kompleks guste borove šume.

Iako je vatrena stihija u četvrtak dolazila na stotinak metara od pojedinih kuća, niko od građana nije povređen, niti je požar zahvatio domaćinstva.

U Sektoru za vanredne situacije procenjuju da je ovo bio najveći požar u Srbiji u poslednjih desetak godina.

Nastavak na Studio B...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.