Portal Bebac: Stati na put internet nadrilekarima

Izvor: Blic, 04.Dec.2015, 12:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Portal Bebac: Stati na put internet nadrilekarima

Roditeljski portal Bebac optužio je danas vlast u Srbiji i stručnjake medicine za neodgovornost jer su, kako se navodi, dopustili ekspanziju nadrilekarstva na društvenim mrežama, koja decu dovodi u ozbiljnu opasnost.

Portal je upozorio da na društvenim mrežama samozvana doktorka Sladjana Velkov već nekoliko godina "obmanjuje lakoverne i očajne roditelje" čija su deca bolesna, obećavajući im kako će ih izlečiti "magičnim preparatom MMS" - izbeljivačem, koji može da >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << bude i smrtonosan.

Portal navodi da Sladjana Velkov zastupa stav da je vakcinisanje genocid i ubeduje roditelje na internetu da ne vakcinišu decu.

Roditelji očekuju i od vlasti i od struke hitnu reakciju, navodi portal.

"Pozivamo struku da ide u korak s vremenom i da ne ignoriše činjenicu da je internet danas najsnažniji medij, i da svako može da iznese svoje mišljenje i plasira ideje, pa čak i ovu koja je opasnu po život dece", piše u saopštenju.

"Protiv nje se niko ne bori, a zatajile su i vlast i struka. Vlasti su ćutanjem i ignorisanjem očiglednog problema postali saučesnici u zločinu i zato vam poručujemo da ste vi odgovorni što neki roditelji primenjuju savete ove nadrilekarke. Umesto da gradjane zaštitite od obmanjivača, izabrali ste da dovedete u opasnost decu, čiji lakoverni roditelji slepo veruju u sve što pročitaju na internetu", upozorili su sa portala Bebac.

Oni su nadležnima poručili da je internet u njihovoj ingerenciji, čemu svedoči činjenica da su "gradjani već nekoliko puta privodjeni zbog negativnog komentarisanja političara na internetu".

"Mogu li i naša deca da imaju takvu zaštitu kakvu imaju političari", zapitali su sa portala Bebac i pozvali i struku da reaguje i da napravi temelje odbrane od najezde grupacija koje na internetu ubedjuju roditelje da leče svoju decu smrtonosnim preparatima.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Portal Bebac: Stati na put internet nadrilekarima

Izvor: NoviMagazin.rs, 04.Dec.2015

Roditeljski portal Bebac optužio je danas vlast u Srbiji i stručnjake medicine za neodgovornost jer su, kako se navodi, dopustili ekspanziju nadrilekarstva na društvenim mrežama, koja decu dovodi u ozbiljnu opasnost...Portal je upozorio da na društvenim mrežama samozvana doktorka Slađana Velkov...

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.