Izvor: B92, 10.Nov.2003, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Porodice poginulih radnika RTS osudile miting u Hagu
Beograd -- Porodice poginulih radnika u NATO-bombardovanju zgrade Radio-televizije Srbije u ponedeljak su izrazile oštar protest i negodovanje zbog "zloupotrebe imena" tokom nedavno održanog mitinga podrške Slobodanu Miloševiću u Hagu, rekla je majka jednog od poginulih Mirjana Stojmenovski. "Javnosti je poznato da su sve bombardovane državne zgrade bile ispraznjene i niko nije stradao. Jasno je da je državni vrh na čelu s tadašnjim predsednikom Jugoslavije Slobodanom Miloševićem >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << doneo odluku da zgrada RTS ne bude evakuisana, pa je time postao saučesnik u zločinu koji je počinio NATO. Zbog toga je nedopustivo i cinično da krstovi sa imenima naših nastradalih budu nošeni po Hagu u cilju odbrane onih koji su im s NATO izrekli smrtnu presudu", rekla je ona.
Stotinak pristalica Slobodana Miloševića protestovalo je u subotu u centru Haga, zahtevajući da Milošević bude oslobođen, a Haški tribunal raspušten. Protestni skup organizovali su Međunarodni komitet za odbranu Slobodana Miloševića i udruženje "Sloboda". Prisutni su nosili i krstove sa imenima poginulih u bombardovanju zgrade RTS.








