Izvor: Glas javnosti, 30.Jul.2009, 05:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Porezi će uništiti privredu

BEOGRAD - Unija poslodavaca Srbije (UPS) upozorila je vladu i Ministarstvo finansija Srbije da u trenutnoj situaciju, u kojoj od 108.000 preduzeća u Srbiji svega 38.150 likvidno posluje i redovno uplaćuje poreze i doprinose, nema prostora za bilo kakvo dalje povećanje poreza na zarade ili PDV.

Privreda Srbije trenutno radi u najtežim okolnostima od 2000. godine do danas i svako dalje opterećivanja dovešće do povećanja broja nelikvidnih i blokiranih kompanija, smanjenja plata zaposlenima >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << i otpuštanja, navodi se u saopštenju UPS.

Rasipanje

Srbija ima 28.900 državnih činovnika, a realne potrebe su 9.000 do 10.000 (Austrija kao zemlja sa približno istom populacijom i opštima karakteristikama ima 9.000 zaposlenih u državnoj upravi). Nije urađeno ništa da se broj državnih činovnika značajnije smanji. U Srbiji postoji 590 javnih preduzeća od kojih 580 posluje sa gubitkom. NJihove gubitke nadoknađuje privreda čiji se viškovi umesto u reinvestiranje slivaju u budžet i odlaze gubitaškim javnim i državnim preduzećima.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.