Izvor: B92, 23.Avg.2006, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pomor ribe u jezeru kod Čačka

Čačak -- U delu Zapadne Morave u Ovčar Banji kod Čačka i u veštačkom jezeru hidrocentrale u Međuvršju došlo je do pomora svih vrsta ribe.

Direktor čačanske Turističke organizacije Dušan Nikolić novinarima je rekao da je, prema prvim procenama, uginulo nekoliko stotina kilograma ribe, a da je pomor ribe primećen juče u kasnim popodnevnim satima. Istakao je da su preduzete sve hitne mere kako bi se utvrdilo kako je došlo do tog ekološkog incidenta, ko je odgovoran i kolika je šteta.

Prema Nikolićevim rečima, u toku su analize vode i uginulih riba, a u istragu o tom incidentu uključene su ekološka i komunalna inspekcija, policija, Zavod za zaštitu zdravlja i druge stručne službe.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.