Izvor: Blic, 23.Jan.2003, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pola zahteva ispunjeno
Pola zahteva ispunjeno
BOR - Zaposleni u preduzeću Topionica i rafinacija bakra i Fabrici opreme i delova u Boru štrajkuju već drugi dan. Njihovi zahtevi su isplata zaostale polovine oktobarske plate, garancija redovnih isplata zarada, ostavka rukovodstva i utvrđivanje pravca razvoja RTB 'Bora'.
Borivoje Stojadinović,v.d. generalnog direktora RTB 'Bora', rekao je na jučerašnjoj konferenciji za novinare da su dva zahteva štrajkača već ispunjena. - Zaposleni >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << su dobili drugi deo prošlogodišnje oktobarske plate, a direktor Topionice i rafinacije bakra Milan Dejanovski podneo je ostavku. Pitanje ostavke direktora Rudnika bakra u Boru Stojana Mitovića rešiće se najverovatnije u dogovoru sa Sindikatom, putem referenduma među radnicima. - rekao je Stojadinović, napominjući da se i pored štrajka održava minimum proizvodnje po svim pogonima i otprema se bakar stranim partnerima.
- U dogovoru sa Vladom rešićemo status i perspektivu RTB, jer ćemo ući u program sa strateškim partnerom koji će pokazati koji delovi Kombinata bakra, na koji način i s kakvim potencijalom mogu raditi- rekao je Stojadinović, dodajući da su se mogli čuti i zahtevi za njegovu smenu i da to 'nije sporno, ali sve mora da se odvija po legalnoj proceduri i po dogovoru sa Vladom Srbije'.
Juče je spontano zaustavljena i proizvodnja u borskoj flotaciji, a još ranije stala je i Jama. To su dva kolektiva iz rudnika bakra u Boru čiji radnici podržavaju zahteve štrajkača Topionice i rafinacije bakra.
S. Mirković











