Pola Loznice nema grejanje

Izvor: Glas javnosti, Tanjug, 17.Okt.2010, 07:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pola Loznice nema grejanje

LOZNICA - Korisnici daljinskog grejanja duguju Javnom komunalnom preduzeću (JKP) "Toplana" u Loznici za utrošenu toplotnu energiju 70 miliona dinara, što je dva miliona manje nego pre mesec dana, ali većina još nema grejanje.

Direktor "Toplane" Milan Panić izjavio je da je važno da korisnici izmire svoja dugovanja za utrošenu toplotnu energiju, kako bi time bilo omogućeno da to JKP obezbedi dovoljne količine energenata za upravo započetu sezonu daljinskog grejanja.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti <<
Prema Panićevim rečima, dug za utrošenu toplotnu energiju u iznosu od 14 miliona dinara predstavlja potraživanja od lica sa ograničenom odgovornošću, ustanova i institucija, kojih ima ukupno 616. On je istakao da 2.652 domaćinstva i poslovne radnje duguju 56 miliona dinara i objasnio da novčane obaveze koje imaju korisnici , u okviru sistema objedinjene naplate za komunalne usluge, naplaćuje Javno stambeno preduzeće "Loznica".

- Građanima je omogućeno reprogramiranje dugovanja na tri do šest mesečnih rata, a pogodnost korisnicima daljinskog grejanja za redovno izmirivanje obaveza, do 25. za prethodni mesec, predstavlja i popust od pet odsto na iznos koji se uplaćuje - rekao je Panić.

Direktor je naglasio da "Toplana" u roku od osam dana ima obavezu da Javnom Preduzeću (JP) ''Srbijagas'' uplati sredstva za količinu zemnog gasa neophodnu za grejanje u ovoj sezoni, odnosno 15 dana preduzeću ''Jugopetrol'' za mazut koji koriste lokalne kotlarnice.

"Toplana" je pre dva dana potpisala ugovor sa "Dekotrom" čime su stvoreni uslovi za grejanje stambenog i poslovnog prostora više od polovine korisnika priključenih na kotlove te energetske firme, za šta će Gradsko veće obezbediti sredstva u roku od osam dana, naveo je Panić.

JKP "Toplana" obezbeđuje daljinsko grejanje oko 210.000 metara kvadratnih stambenog i poslovnog prostora u Loznici i u Banji Koviljači, od kojih 52,5 odsto iz ''Dekotre'', čiji kotlovi troše isključivo zemni gas, a ostalima toplotna energija stiže iz lokalnih kotlarnica.

Uz obezbeđene petnaestodnevne zalihe mazuta, juče je počeo rad sve četiri lokalne kotlarnice u Loznici i u Banji Koviljači koje toplotnu energiju isporučuju za 47,5 odsto stambenog i poslovnog prostora.

Većina korisnika, a to su svi koje toplotom snabdeva ''Dekotra'', zbog neblagovremeno obavljenih tehničkih priprema u toj firmi, prema službenim najavama, neće imati grejanje u periodu ''do pet dana'', odnosno do 20. oktobra.

Cena za grejanje stanova, na godišnjem nivou, iznosi 61,73 dinara po kvadratnom metru, sa porezom na dodatu vrednost (PDV), a poslovnog prostora 128,86 dinara po metru kvadratnom, dok korisnici usluga ''Dekotre'' plaćaju te obaveze isključivo u šestomesečnom periodu, dok traje grejna sezona.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.