Izvor: Glas javnosti, 26.Dec.2010, 07:33 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pokrenuto restrukturiranje "Hipola" iz Odžaka
BEOGRAD -Agencija za privatizaciju objavila je odluku o pokretanju restrukturiranja preduzeća "Hipol" iz Odžaka, kako bi se u postupku privatizacije omogućila prodaja njegovog kapitala i imovine.
Agencija poziva sve poverioce da svoja potraživanja sa stanjem na dan 31. decembra 2004. godine prijave u roku od 15 dana, ukoliko to već ranije nisu učinili ili otpustili dug.
Restrukturiranje se sprovodi statusnim promenama i izmenama u unutrašnjoj oraganizaciji, otpisom glavnice >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << duga i pripadajućih kamata u celini ili delimično, otpuštanjem duga u celini, ili delimično radi namirenja poverilaca iz sredstava od prodaje preduzeća.
Otpuštanje duga u celini punovažno je kada je kapital preduzeća koje se restrukturira u postupku privatizacije prodat putem javnog tendera ili aukcije. Zbog toga se, ukoliko se u procesu restrukturiranja izvrši prodaja imovine, od tih sredstava ne vrši namirivanje potraživanja.

















