Izvor: B92, 06.Sep.2005, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počeo rat RTS-Pink?

Beograd -- Generalni direktor RTS-a Aleksandar Tijanić i vlasnik TV Pink Željko Mitrović razmenili su oštre reči.

Najpre je Tijanić u intervjuu koji je objavio Kurir izjavio da TV Pink nije medij, već oružje za masovno uništavanje Srba. Reagujući na najavu da TV Pink krajem septembra počinje emitovanje nove informativne emisije, "Nacionalnog dnevnika", u terminu od 19.30, kada se emituje i Dnevnik 2 RTS-a, Tijanić je izjavio da će to biti humoristička emisija, a da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je Pink mongoloidan potomak slobizma i dosizma koji neguje govor mržnje.

Mitrović je sinoć u emisiji svoje televizije izjavio da se ne plaši Tijanića i da mora da se suprotstavi njegovom monopolu na bahatost, brutalnost i primitivizam.

U emisiji Zamka pored Mitrovića su učestvovali i ministar kulture Dragan Kojadinović, direktor Stratedžik marketinga Srđan Bogosavljević i glavni urednik nedeljnika Evropa Željko Cvijanović.

Mitrović je Tijanića optužio za katastrofalno poslovanje Radio-televizije Srbije i to pokušao da ilustruje i podacima o reklamama na RTS-u, ali je Kojadinović intervenisao rekavši da to ne treba da radi jer Tijanić nije prisutan. Mitrović je, govoreći o "Nacionalnom dnevniku", rekao kako smatra da je reč o legitimnom uređivačkom i tržišnom konceptu koji će, za razliku od robotizovanih dnevnika drugih televizija, imati izrazit autorski pečat.

Biografija, civilizacija, transformacija...

"Poznato je da moja biografija nije savršena, ali ja sam krenuo novim civilizacijskim putem", dodao je Mitrović i rekao da su on i Tijanić stare partijske kolege i da od sadašnjeg direktora RTS-a nekada nije moglo da se dođe do Mire Marković. Mitrović je izjavio i da je kao građanin i kao zainteresovana strana uplašen u vezi s transformacijom RTS-a u javni servis jer od toga zavisi ambijent za rad ostalih televizija.

Bogosavljević, Cvijanović i Kojadinović su u nekoliko navrata nastojali da skrenu razgovor na druge teme kako ne bi bili dekor u emisiji.

Ostaje da se vidi da li će sukob Tijanića i Mitrovića i međusobne optužbe doneti rast gledanosti informativnih emisija u 19.30 na njihovim televizijama.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.