Izvor: Danas, 09.Feb.2015, 11:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Penzioneri ostali na cedilu
Kao što vidimo u proteklih pet meseci (septembar 2014 - januar 2015), advokati su se izborili, prosvetnim i zdravstvenim radnicima se udovoljava preko kolektivnih ugovora, a „apanažerima“ se ne ukidaju mesečne apanaže za nerad u upravnim i nadzornim odborima. Platni razredi se više i ne pominju. O duplim primanjima nema ni reči. I ukidanje nepotrebnih agencija izgleda više nije neophodno.
Ustavni sud o smanjenju penzija ćuti, ne oglašava se. Zaštitnik građana kaže >> Pročitaj celu vest na sajtu Danas << da je smanjenje penzija neustavno. Većina se izvukla od bolnih mera, osim penzionera, koji su ostali na cedilu. Oni bi trebalo da neutrališu decenijsku pljačku države i naroda. Sramota i nepravda. Vlast bi trebalo odmah da ukine ovu nepravdu prema penzionerima. A ona priča: „Biće nam bolje ako nam je sada gore“ nema nikakvog osnova u zdravoj pameti.
Dragoslav Lazović, dipl. ekonomista u penziji














