Izvor: Blic, 23.Okt.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Penzioneri bez povišice
Penzioneri bez povišice
BEOGRAD - Septembarska primanja penzionera u Srbiji biće ista kao i avgustovska budući da su, prema najnovijim statističkim podacima, neto plate zaposlenih u Srbiji prošlog meseca bile veće od plata u avgustu samo za 1,95 odsto.
Zakonom o penzijama propisano je da rast ili pad zarada manji od pet procenata ne povlači za sobom i korekciju penzija, ali će septembarsko povećanje plata biti uračunato u neku od narednih isplata penzija >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << kada se dostigne procenat od pet odsto. Tako će penzija za septembar za korisnike Fonda Penzijsko invalidskog osiguranja Srbije u proseku iznositi 5.520 dinara, koliko i avgustovska čija bi isplata, prema jučerašnjim procenama u Fondu, mogla startovati sutra. R.M.










