
Izvor: TangoSix.rs, 27.Avg.2025, 12:29
[POSLEDNJA VEST] Potpisan ugovor o adaptaciji postojeće zgrade Muzeja jugoslovenskog vazduhoplovstva i izgradnji novih hangara u njegovom dvorištu
Prvi korak konkretizacije budućeg plana revitalizacije Muzeja jugoslovenskog vazduhoplovstva napravljen je danas. Kako je saopštilo Ministarstvo odbrane, potpisan je Ugovor o regulisanju međusobnih prava i obaveza u vezi sa adaptacijom i modernizacijom postojećeg objekta muzeja i izgradnjom, preko potrebnih, novih višenamenskih hangara.
Ugovor su danas potpisali ministar odbrane Bratislav Gašić i generalna direktorka Akcionarskog društva Aerodrom Nikola Tesla Beograd >> Pročitaj celu vest na sajtu TangoSix.rs << Ana Kaluđerović.
Potpisivanju Ugovora prisustvovao je prvi potpredsednik Vlade i ministar finansija Siniša Mali.
Ministar finansija je na svom Instagram profilu objavio i prve rendere planiranog izgleda nove infrastrukture muzeja.
Planirani izgled enterijera novih hangara
Prvobitna zgrada će prema projektu biti adaptirana
– Sa Ministarstvom odbrane i Aerodromom Beograd smo napravili plan rekonstrukcije muzeja na oko 6.000 kvadrata. Želja nam je da sačuvamo materijalna svedočenja značajna za nastanak i razvoj vazduhoplovstva na našim prostorima.
U okviru kompleksa muzeja nići će i novi objekti, višenamenski hangari, koji su dizajnirani tako da se nenametljivo uklope u prirodni teren, poštujući dominantnu poziciju zgrade muzeja.
Radovi na Muzeju vazduhoplovstva će biti završeni pre početka specijalizovane izložbe „Belgrade Expo 2027“ kako bismo se na pravi način predstavili svetu i kako bismo građanima Srbije ostavili još jedan velelepni muzejski objekat. – izjavio je Siniša Mali.
Plan povezivanja projekta revitalizacije muzeja i EXPO projekta prvi put je prezentovan na trećem Vazduhoplovnom samitu jugoistočne Evrope u Beogradu prošle godine.
Srpsko vazduhoplovstvo je tako dobilo i drugu korist od EXPO 2027 budžeta u okviru koga će se pokrenuti i nabavka eVTOL letelica.
The post [POSLEDNJA VEST] Potpisan ugovor o adaptaciji postojeće zgrade Muzeja jugoslovenskog vazduhoplovstva i izgradnji novih hangara u njegovom dvorištu appeared first on Tango Six.
Potpisan Ugovor između Ministarstva odbrane i AD Aerodrom Nikola Tesla Beograd
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 27.Avg.2025
Ministar odbrane Bratislav Gašić i generalna direktorka Akcionarskog društva Aerodrom Nikola Tesla Beograd Ana Kaluđerović potpisali su danas u Palati Srbija Ugovor o regulisanju međusobnih prava i obaveza u vezi sa adaptacijom i modernizacijom objekta Muzeja vazduhoplovstva i izgradnjom višenamenskih...