Otvorena treća roditeljska kuća

Izvor: NaDlanu.com, 12.Dec.2011, 14:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Otvorena treća roditeljska kuća

U Beogradu je u ponedeljak otvorena treća roditeljska kuća u kojoj će tokom lečenja boraviti deca obolela od raka i njihovi roditelji koji dolaze iz unutrašnjosti.

BEOGRAD, 12. decembra 2011. (Beta) - U roditeljskoj kući na Senjaku, koja je zaostavština sugradjanina Miodraga Stanojevića, istovremeno će moći da boravi pet porodica iz unutrašnjosti Srbije, čija se deca leče na beogradskim hemato-onkološkim klinikama.Objekat raspolaže sa pet soba, tri kupatila, dve kuhinje >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << i jednom zajedničkom dnevnom sobom, a u adaptaciju prostora uloženo je oko1,2 miliona dinara.Prema rečima Žane Korolije iz Nacionalnog udruženja roditelja dece obolele od raka (Nurdor), u Srbiji se godišnje od raka leči oko 500 dece, a otvaranje roditeljske kuće omogućava im da ne moraju dastalno borave u bolnicama, već u porodičnoj atmosferi.

Nastavak na NaDlanu.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.