Otkazan protest studenata Filozofskog fakulteta

Izvor: Studio B, 05.Nov.2011, 13:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Otkazan protest studenata Filozofskog fakulteta

Protest članova Plenuma Filozofskog fakulteta u Beogradu koji je trebalo da se održi danas u podne otkazan je pošto studenti nisu uspeli na vreme da se organizuju

Član Plenuma, koji je želeo da ostane anoniman, rekao je da tokom vikenda većina studenata ide kući, dok manjina ostaje da "čuva" blokirane prostorije.

Na fakultetu je danas bilo desetak studenata, a na vratima nije bilo ni privatnog obezbeđenja koje je unajmila Uprava ove ustanove.

Članovi >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << Plenuma već 20 dana blokiraju rad i nastavu na fakultetu, zbog čega će u ponedeljak biti održan Savet fakulteta na kome će biti odlučeno gde će se nastava odvijati.

Dekan Filozofskog fakulteta Vesna Dimitrijević zatražiće na Savetu fakulteta da se nastava odvija na drugim fakultetima, muzejima i SANU.

"Već imamo slučaj da se neki predmeti održavaju u muzejima, a ukoliko se i Savet odluči za to, tražićemo od Srpske akademije nauka i umetnosti i drugih fakulteta da nam pomognu da prevaziđemo ovaj problem", rekla je Dimitrijević.

Studenti Plenuma Filozofskog fakulteta organizovali su juče potpisivanje peticije za smenu dekana Vesne Dimitrijević, rektora Univerziteta u Beogradu Branka Kovačevića i zahtevali da se prekine nasilje i represija nad studentima u blokadi.

Nastavak na Studio B...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.