Izvor: Blic, 19.Feb.2015, 13:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Osvanuli leci protiv “albanizacije Niša”
U naselju Crveni pevac u Nišu i u Dušanovoj ulici jutros su osvanuli leci “Stop albanizaciji Niša” nepoznatog autora u kojima se Nišlije upozoravaju “na povećan broj Albanaca koji svoje prebivalište prijavljuju u tom gradu”.
U niškoj Policijskoj službi je rečeno da su provere u vezi sa rasturanjem letaka u toku.
Nepoznati autori, pozivajući se na podatak sa lokalnog medija čije se ime ne navodi, ukazuju da je od januara do septembra 2010. godine skoro >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << 11.000 Albanaca prijavilo prebivalište na teritoriji gradske opštine Medijana.
U letku se podseća i na hapšenje policajaca u Merošini iste godine koji su, kako se dodaje, omogućili većem broju Albanaca da na osnovu lažnih dokumenata prijave prebivalište na teritoriji te opštine.
Nepoznati autori podsećaju i na nedavnu izjavu ministra unutrašnjih poslova Nebojše Stefanovića “da je više od 60.000 Albanaca podnelo zahtev za izdavanje pasoša Srbije”.
Sve veći broj Albanki sa Kosova i Metohije porađa se u bolnicama u Vranju, Leskovcu i Nišu, navodi se dalje u tekstu i ukazuje da Albanci dolaze u tajnosti i preko posrednika pazare nekretnine, kao i “da su u poslednje vreme postali vlasnici oko 300 stambenih jedinica u Nišu”.
Nepoznati autori ukazuju “da im u tom poslu, na žalost, pomažu Srbi”.
U letku se kritikuju državni mediji koji prećutkuju ove podatke o kojima, kako kažu, “bruji Niš”.
Na kraju teksta oni postavljaju pitanje “da li smo spremni da ćutimo pred novom okupacijom” zbog koje će ispašatai potomci.
Anonimni leci "protiv albanizacije Niša"
Izvor: JužneVesti.com, 19.Feb.2015
Na haubama automobila na Crvenom pevcu u Nišu jutros su osvanuli leci sa porukom “Srbine, osvesti se - stop albanizaciji Niša” zasada nepoznatih autora. U policiji kažu da su upoznati sa sadržajem letaka i da proveravaju ko stoji iza njih...U uvodnom delu letka se daje “scenario” Niša iz...

















