Izvor: Akter, 17.Jun.2015, 08:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Osmaci danas polažu kombinovani test
Učenici osmog razreda osnovnih škola u Srbiji, danas, trećeg dana polaganja "male mature", rešavaće kombinovani test iz prirodnih i društvenih nauka
Polaganje testa počeće u 10 sati u matičnim osnovnim školama, a đaci na raspolaganju imaju dva sata za rešavanje 20 zadataka iz istorije, biologije, geogradije, hemije i fizike.
Prva dva dana polaganja đaci su rešavali testove iz srpskog jezika i matematike.
Polaganje testa iz matematematike, koji >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << su učenici osmog razreda rešavali u okviru završnog ispita - "male mature", proteklo je bez problema i neregularnosti, saopštilo je danas Ministarstvo prosvete nauke i tehnološkog razvoja.
Preliminarni rezultati završnog ispita biće objavljeni 19. juna, a konačni 25. juna. Predaja popunjene liste želja u školama je 26. i 27. juna, a upis učenika i srednje škole u prvom upisnom krugu je 6. i 7. jula 2015. godine. Drugi upisni rok je 9. jula 2015. godine.








