Izvor: Danas, 23.Nov.2009, 21:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Oprosti im, Gospode
Umro je Pavle, narodni patrijarh. Narod, građani, ne samo vernici nego i oni koji se javno izjašnjavaju ateistima, mimohodom pored njegovog odra, mnogobrojnim prisustvom na opelu i ukopu, pokazali su koliko cene dobrotu i skromnost, te dve tako retke osobine u našem društvu. Dostojanstvo, odmerenost, posvećenost i mir, sve ono što je obeležavalo dane žalosti, vraća mi nadu da ipak postoji Srbija koja nije podlegla primitivnim manirima politikanskog prostakluka koji nas svakodnevno napada sa skupštinske govornice, sa tribina stadiona i „televizijskih emisija ogromne gledanosti“. To lepše, bolje lice otadžbine postoji i strpljivo i stidljivo čeka neki vrlo značajan povod da izađe na ulice i pokaže da, možda, nije sve otišlo do đavola.





