Od danas nove cene karata u gradskom prevozu

Izvor: RTS, 01.Feb.2015, 08:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Od danas nove cene karata u gradskom prevozu

Novi cenovnik i Pravilnik o tarifnom sistemu u javnom prevozu stupa danas na snagu. Pojedinačna karta umesto 73 dinara, koštaće 89. Karta će važiti 90 minuta, saopšteno je iz "Bus-plusa".
Papirna nepersonalizovana kartica, koja košta 40 dinara, moći će da se koristi jednokratno - za dopunjavanje dnevne dopune od 280 dinara, trodnevne od 720 dinara ili petodnevne od 1.100 dinara.

Karte važe >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << 24 sata, 72 sata, odnosno 120 sati, i to od momenta kada se dopune na kiosku, osim u noćnom saobraćaju od ponoći do četiri ujutru.
Na slipu koji kupac dobije prilikom kupovine karata biće jasno naznačeno do kog datuma i vremena kartica važi, navodi se u saopštenju "Bus-plusa".
Papirnu nepersonalizovanu karticu više nije moguće dopuniti kreditom sa željenim iznosom, ali će svi putnici koji na ovim karticama već imaju kredit moći da ga iskoriste do momenta isteka njenog važenja od tri meseca.
Osnovna karta u vozilu će od danas umesto dosadašnje pojedinačne karte za jednu vožnju, biti vremenska karta od 90 minuta i koštaće 89 dinara.
Ova karta može da se koristi u više vozila tokom njenog trajanja, a potrebno je da se očita prilikom svakog ulaska, odnosno presedanja u drugo vozilo.
Za korišćenje vremenske karte od 90 minuta ne bira se nikakva opcija na validatoru, već se očitava nepersonalizovana kartica, dopunjena kreditom u željenom iznosu.
Plastičnom nepersonalizovanom karticom je, osim osnovne vremenske karte od 90 minuta, moguće očitati i jednodnevnu, trodnevnu ili petodnevnu kartu, isključivo izborom opcije na validatoru.
Prilikom uplate kredita od 900 i više dinara na nepersonalizovanu plastičnu karticu, dobija se bonus od 100 dinara.
Putnici će, kao i do sada, moći da kupe papirnu kartu kod vozača, koja važi za jednu vožnju i košta 150 dinara.
"Bus-plus" podseća da je izmenom Pravilnika o tarifnom sistemu za sve personalizovane kartice omogućeno plaćanje dopune od 365 dana, osim za kartice za nezaposlene koje imaju oznaku P15.
Osobe starije od 65 godina od 25. januara 2015. imaju mogućnost da kupe godišnju kartu po ceni od 407 dinara, koja će važiti od dana kupovine do 31. decembra 2015. godine.

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

NAROD BESAN NOVIM NAČINOM NAPLATE KARATA: Suludo, naplaćuju nam putarinu od kioska do stanice!

Izvor: Telegraf.rs, 01.Feb.2015

Novi tarifni sistem naplate javnog gradskog prevoza u Beogradu koji stupića danas na snagu podrazumeva da se jednodnevne, trodnevne i petodnevne karte aktiviraju u momentu kupovine, a ne od trenutka njihovog očitavanja u autobusu. Na društvenim mrežama, ova vest prouzrokovala je buru negativnih...

Nastavak na Telegraf.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.