Izvor: B92, 10.Dec.2008, 03:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Obnovljen spomenik na Ledinama
Beograd -- Posle više godina, obnovljen je spomenik posvećen stradanju Jevreja u beogradskom naselju Ledine u Drugom svetskom ratu.
Kako je saopštilo Ministarstvo rada, zahvaljujući angažovanju stručnjaka Zavoda za zaštitu spomenika kulture Beograda i Gradskog zelenila, okončani su radovi na izvođenju sveobuhvatnih mera zaštite tog lokaliteta.
To je i prvi projekat koji je delimično finansirala Radna grupa za međunarodnu saradnju u oblasti obrazovanja, sećanja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i istraživanja holokausta, u kojoj Srbija ima status posmatrača.
Uklonjeni su smeće i drugi kabasti otpad sa lokaliteta, posađeno je drveće koje će služiti kao prirodna ograda, delimično je rekonstruisana oštećena prilazna staza.
Takođe, obavljena je kompletna sanacija samog spomenika i postavljena je antikorozivna zaštita.
Sektor za boračko-invalidsku zaštitu Ministarstva rada i socijalne politike bio je inicijator izrade projekta obnove spomenika.















