Izvor: B92, 25.Okt.2005, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novine u Krivičnom zakoniku

Beograd -- Šef Radne grupe za izradu Krivičnog zakonika Srbije Zoran Stojanović kaže da je problem pravosuđa u blagim kaznama.

"Problem u pravosuđu nisu nedovoljno oštre zaprećene krivične sankcije, već blaga kaznena politika sudova. Po izricanju uslovnih osuda smo prvi u Evropi, a iza nas je čak i Švajcarska. Tu se zaista može zameriti sudskoj praksi da je previše blaga i namera Krivičnog zakonika je da smanji broj uslovnih osuda i poveća broj novčanih kazni", >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << rekao je Stojanović za Kriminal NET.

"U praksi imate da višestruki povratnik bude svaki put osuđen na uslovnu kaznu. Umesto da bude opozvana ranija uslovna kazna, za novo krivično delo ponovo biva izricana uslovna kazna, a znam za slučaj u kom je sedam puta izricana uslovna kazna", kaže Stojanović.

Stojanović navodi da će noviteti u Krivičnom zakoniku biti kazna rada u javnom interesu i kazna oduzimanja vozačke dozvole.

U Krivični zakonik uvodi se delo silovanja muškarca.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.